Męski Apel – 3 maja 2019


Zapraszamy do wspólnego śpiewania Apelu Jasnogórskiego 3 maja!
Tam gdzie jesteś! W domu w pracy na ulicy? A może chcesz zorganizować męski apel w swojej parafii na rynku swojego miasta? Zapraszamy i zachęcamy!
Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowe rozważanie. Możecie przygotować własne. Możecie też skorzystać z radiowej transmisji Apelu z Jasnej Góry!
Takie spotkanie to także świetna okazja aby powiedzieć o naszym Oblężeniu i zaprosić mężczyzn na Jasną Górę na 22 czerwca!

Proponowany przebieg czuwania; spotkania;
(Bogurodzica)
W dniu dzisiejszym Obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Maryja odegrała w historii Polski niezwykła rolę. Warto o tym wspomnieć w roku 100 lecia odzyskania Niepodległości.
Potop Szwedzki, Śluby Jana Kazimierza, Cud nad Wisłą i wiele innych ważnych wydarzeń z kart naszej historii związane jest z osobą Maryi. Wielu naszych żołnierzy na frontach Europy i świata walczyło z różańcem w ręku. Stawali walcząc o wolność nie tylko Polaków, ale i innych narodów.
Chcemy też w dniu dzisiejszym uczcić mężczyzn i kobiety, którzy walczyli o to abyśmy żyli w wolnej Polsce. Nasze karty historii nie są łatwe, ale łączy je wola walki i wiara.
Dlatego też dzisiaj razem z Maryją chcemy w dniu jej wielkiego święta stanąć i zawierzyć się Jej. Oddajemy Ci Matko nasze żony, nasze dzieci, nasze rodziny, miejsca pracy i środowiska w których na co dzień jesteśmy. Oddajemy Ci Kościół i kapłanów, osoby konsekrowane. Ofiarujemy Ci to wszystko czym żyjemy, i co jest dla nas ważne. Zawierzamy CI siebie i prosimy prowadź i  pokazuj nam swojego Syna, prowadź nas do Niego i ucz zawierzenia jego nieskończonej miłości i miłosierdzia. A teraz oddajmy się Maryi w tym dziesiątku różańca.
Dziesiątek różańca
Apel
Błogosławieństwo.

Stając tutaj chcemy Was zaprosić do udziału w 3 Oblężeniu Jasnej Góry. W tym  szczególnym roku chcemy stanąć na Jasnej Górze i przyjrzeć się naszej męskiej wolności. Zapraszamy na Jasną Górę na Ogólnopolskie 3 Męskie Oblężenie Jasne Góry, które będzie przebiegać pod hasłem „Tu jesteśmy naprawdę wolni” Więcej informacji na ulotkach i n naszej stronie internetowej.
Ulotki

BĄDŹMY RAZEM 3 MAJA O 21:00

Ogłoszenia z Oblężenia 2018

Zapraszamy na kolejne – trzecie Oblężenie Jasnej Góry
23 czerwca 2019 roku
. Wpiszcie sobie termin w kalendarz i pamiętajcie o nim planując kolejne wakacje!

 

Na wakacjach proponujemy Wam wakacyjny warsztat WIP – Wiara i Priorytety. Warsztat przeżywamy w parach. Każdy indywidualnie pracuje z książką „Mężczyzna i Priorytety” Mieczysława Guzewicza. Przynajmniej raz w tygodniu spotykamy się w parach by odpowiedzieć sobie na pytania do tematu. Raz w tygodniu idziemy na Eucharystię i adorację by Bóg przepracował w nas temat. W czasie wyjazdów na wakacje spotkania w parach możliwe prze telefon lub Internet. Zapisy na warsztaty na stronie mężczyźni.net. Zapisani otrzymają kod zniżkowy na zakup książki w sklepiku Mężczyzn Świętego Józefa.

 

Po wakacjach 8 września grupy Mężczyzn Świętego Józefa zapraszamy do Kalisza. W godzinach 9:00-13:00 –„Wygraj z czasem” – warsztat zarządzania czasem/odpoczynkiem. 13:00-15:00 spotkanie odpowiedzialnych za grupy Mężczyzn Św. Józefa. 15:00 Msza Święta w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Prosimy o zgłoszenia poprzez stronę mezczyzni.net.

Rome et Vatican Italie

W dniach 3-7 listopada – Męskie Oblężenie Rzymu. Zapraszamy wszystkich, szczególnie zaś prowadzących męskie grupy. We wspólnym międzynarodowym spotkaniu mężczyzn z całego świata poprowadzi nas o. Raniero Cantalamessa – kaznodzieja papieski. Szczegóły/zapisy na stronie rome2018.info – w części polskojęzycznej.

22-24 lutego w Porszewicach kolejne spotkanie liderów męskich inicjatyw. Spotkanie od 8 lat gromadzi liderów różnych męskich rzeczywistości. To niesamowita okazja dzielenia się doświadczeniami prowadzenia naszych grup. Zapraszamy też wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie pracy z mężczyznami. Od kogo możemy lepiej się uczyć niż od innych, dzielących to samo pragnienie? Od 2 lat gościmy Billa Moysra, który zakładał i prowadzi grupy National Fellowship of Catholic Men w USA. Ma niesamowite (i bardzo praktyczne) doświadczenie tego, czego chcemy się uczyć. Zapraszam! Zapisy: http://mezczyzni.net/main/liderzy-grup-mskich

Dżentelmen – Impreza towarzyszące „Oblężeniu”

Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Nazaret
w Częstochowie ul Krakowska 15
zaprasza na
Imprezę towarzyszącą pielgrzymce mężczyzn na Jasną Gore

„Dżentelmen”

Jest to sztuka edukacyjna w czterech obrazach

Sobota 23 czerwca 2018 r
godz. 11 00 i godz. 20 30

Sztuka dotyczy relacji małżeńsko- rodzinnych i pokazuje jak te relacje powinny wyglądać, aby budować Cywilizację Miłości, odpowiadała na pytania

  • Na czym polega jedność małżeńska
  • Jaka jest przyczyna konfliktu teściowej z synową
  • Dlaczego młodzi coraz częściej nie chcą ślubu koscielnego
  • Dlaczego dzieci nie słuchają rodziców
  • Co takiego jeszcze wydarzylo się w raju
    I jeszcze inne równie ciekawe pytania

Sztuka tylko z pozoru łatwa i prosta.
Autorka i reżyser sztuki
Maria Klama-Musialska

Parking dla autokarów i samochodów przed wejściem głównym do katedry Św. Rodziny‎ w Częstochowie ul. Krakowska