Zaznacz stronę

Droga Odważnych

W 2010 roku w sercach Michała Piekary i Mariusza Marcinkowskiego Bóg wzbudził powołanie do służby mężczyznom w Kościele. Tak powstała katolicka wspólnota Przymierze Wojowników, która przez lata formacji i zgłębiania swojego charyzmatu była przygotowywana przez Pana Boga do czynienia liderów gotowych służyć Bogu i Kościołowi, liderów, którzy w pierwszej kolejności są przywódcami w swoim osobistym życiu, w codziennej, wiernej pracy nad sobą. ​Nasz ideał to: Miłość, Służba, Formacja. 

W 2017 roku powstał Program ODWAZNI.pl – program męskiego rozwoju będący platformą szerokiego dotarcia do mężczyzn z ideą wierności małym krokom w duchowym i osobowym rozwoju. W pierwszym roku działania program zgromadził 1100 mężczyzn, a nasza wspólnota zaangażowała się wyłącznie do posługi w tym dziele, zmieniając również w tym czasie swoją nazwę na Przymierze Odważnych. ​Obecnie głównym środkiem formacyjnym jest aplikacja Droga Odważnych, dostępna na telefony z system Android i iOS.

Prowadzimy małe grupy formacyjne, rekolekcje, warsztaty i spotkania dla mężczyzn. Naszym głównym programem jest Droga Lwa i Akademia Przywództwa oraz Droga Odważnych (aplikacja mobilna wspierająca rozwój mężczyzny w trzech wymiarach: duchowy, osobowy, fizyczny). Wartościami dzielimy się także przez stronę www.drogaodwaznych.pl.

Asystentem kościelnym wspólnoty jest br. Adam Zwierz OFMCap, liderem głównym Mariusz Marcinkowski, liderami odpowiedzialnymi: Sławomir Leszczyński, Dawid Gacek.

Asystent kościelny wspólnoty:
br. Adam Zwierz OFMCap,

lider główny:
Mariusz Marcinkowski,

liderzy odpowiedzialni:
Sławomir Leszczyński, Dawid Gacek.

Odpowiedzialni za Drogę Odważnych

 

Mariusz Marcinkowski – pomysłodawca i autor projektu, mąż, ojciec, Lider Główny i założyciel wspólnoty, teolog, trener. Doktorant na UPJPII – teologia dogmatyczna.

br. Adam Zwierz – kapucyn, odpowiedzialny za powołania, Kapelan wspólnoty

Liderzy Odpowiedzialni – Dawid Gacek, Sławomir Leszczyński

Partnerzy