Mężczyźni Boga

Opis 1:
To są normalni faceci – mówi Janusz Kaluta, lider wspólnoty o tej właśnie nazwie. – Ale są to faceci, którym coś nie do końca pasuje w zewnętrznym postrzeganiu Kościoła – dodaje. Jak mówi chodzi o pewne standardy jakie wykształciły się wśród wielu wierzących. – Tzn. chodzimy sobie raz w tygodniu na Mszę Świętą i to wszystko. I jeszcze nazywamy siebie katolikami.

Opis 2:
Kościół i Bóg oferują mężczyźnie możliwość przeżycia przygody, w której będzie mógł potwierdzić swoją wartość i siłę. Bo to z braku prawdziwych mężczyzn świat dziś staje na głowie.

„Mężczyzna musi stoczyć bitwę, musi mieć w swoim życiu jakąś wielką misję, w którą się angażuje i którą wykracza nawet poza dom i rodzinę. Musi mieć sprawę, której się poświęca aż po śmierć, ponieważ zostało to wpisane w tkankę jego istoty.” John Eldredge

Grupa Mężczyźni Boga jest grupą zrzeszającą mężczyzn, którzy szukają tego co ważne i istotne w życiu mężczyzny i jego otoczeniu. Poprzez różnorodne akcje, konferencje, rekolekcje staramy się odnaleźć miejsce mężczyzny w Kościele, rodzinie i społeczeństwie. Chcemy odkryć swoją własną rolę i znaczenie w trudnym i często nieprzychylnym otoczeniu. Przede wszystkim, jednakże, uczymy się być mężami, ojcami, wychowawcami, przywódcami.

Poprzez rozważanie Pisma Świętego, a w nim życia mężczyzny jakim był Jezus Chrystus i mocni mężczyźni pokroju Mojżesza, króla Dawida, św Piotra oraz innych, odnajdujemy pokrzepienie i inspirację do bycia takimi mężczyznami jakimi zaplanował Bóg.

Zastanawiając się nad przejawami męskiej duchowości, dróg świętości dla współczesnego prawdziwego mężczyzny, odkrywaniem pozytywnego wzorca męskości, w kontekście religijnym i kulturowym, poznajemy coraz więcej i głębiej, kim jest mężczyzna i kim jest mężczyzna Chrześcijanin. Jak to na siebie oddziaływuje, gdzie się kłóci, a gdzie uzupełnia.

W Kościele katolickim odnalazło się wielu wspaniałych mężczyzn. Chcemy do nich dołączyć.

Jeżeli jesteś mężczyźną, który poszukuje własnego powołania, pragnącym zaangażować się w pracę dla Boga lub zwyczajnie chcesz odkryć swoją męskość i pogodzić ją ze swoją religijnością, dołącz do nas. Spotykamy się w Elblągu. Ale mamy też stronę internetową, jesteśmy obecni i na Facebooku. Można nas spotkać w całej Polsce, tam, gdzie spotykają się mężczyźni dla chwały Boga.

Strona WWW

Lider wspólnoty

Janusz Kaluta

Partnerzy

%d bloggers like this: