Zaznacz stronę

Żołnierze Chrystusa

Historia powstania Żołnierzy

Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni i została zalana falą ideologii i Islamu. Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi. Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa, jak niegdyś czynił to Jan III SOBIESKI, ratując Europę przed najazdem wyznawców Islamu.
Powierzając się Królowej Polski Maryi, hetmanki Bożej armii, chcemy dać przykład Europie i z mieczem Bożym, jakim jest Biblia, Różaniec święty, otoczyć modlitwą cała Ojczyznę i krok po kroku służyć Panu i jednemu Władcy, Jezusowi Chrystusowi, wypełniać Jego wolę w każdy możliwy sposób dany nam przez Boga, za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi.

Głównym charyzmatem wspólnoty Żołnierze Chrystusa jest ewangelizacja młodych ludzi. Od momentu powstania Żołnierzy Chrystusa, staramy się uczestniczyć w wielu dziełach Bożych, jakie dzieją się w Polsce. Pierwszym zorganizowanym wyjazdem, była pielgrzymka do Krakowa z okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Łagiewnikach (19.11.2016 r.), połączona z zwiedzaniem obozu Auschwitz. Bardzo owocny i piękny początek naszej drogi. Związały się tam pierwsze przyjaźnie wspólnotowe, które trwają do dziś. Kolejny wyjazd, samych mężczyzn, dotyczył oblężenia Jasnej Góry w Częstochowie (06.11.2017 r.). Żołnierze Chrystusa jeżdżą tam co rok. To również bardzo ważne wydarzenie dla Żołnierzy Chrystusa. Jesteśmy oficjalnymi organizatorami wyjazdów z Warszawy na to wydarzenie.
Równolegle z tymi wydarzeniami Żołnierze Chrystusa organizują wyjazdy cykliczne, co miesiąc na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. To są bardzo owocne wyjazdy. Bardzo dużo osób wraca odmienionych przez Boga. Jesteśmy współorganizatorem wspaniałej inicjatywy Męski Różaniec Warszawa. W pierwsze soboty miesiąca modlimy się publicznie na Starym Mieście. Ta inicjatywa rozlewa się na całą Polskę!

W 2018 roku byliśmy na pielgrzymce w Medjugorie. Jeździmy co roku na Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Uczestniczymy w uroczystościach w Warszawie, i spotykamy się kilka razy w roku na wspólną agape z okazji świąt itp.

Strona WWW

Lider wspólnoty

Paweł Jaworski

Partnerzy