Zaznacz stronę
Mężczyzna w sercu parafii

Męskie Oblężenie Jasnej Góry – warsztat dla księży „Mężczyzna w sercu parafii”

Męskie Oblężenie Jasnej Góry to projekt wzmacniający mężczyzn w rolach ojców, obrońców, żywicieli, liderów. Pilnie musimy odzyskać odpowiedzialnych mężów i ojców, musimy zawalczyć o promowanie odpowiedzialnych postaw opartych na prawdziwych wzorcach, przede wszystkim zaś musimy oprzeć formację mężczyzn o solidny i trwały fundament jakim jest Jezus Chrystus – Syn Boży i Syn Maryi.

Zeszłoroczne Oblężenie pokazało ogromny głód i zapotrzebowanie na  takie działania. W tym roku planujemy oblegać Jasną Górę w Dzień Ojca 23 czerwca 2018. Jednak aby Oblężenie mogło wydać trwałe owoce – trzeba przekuć to doświadczenie na regularną pracę formacyjną w parafiach. Aby to było możliwe – trzeba przygotować grunt i ludzi do takiej pracy. Temu ma służyć warsztat dla księży „Mężczyzna w sercu parafii”, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2018 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Porszewicach k. Łodzi.

PROGRAM:

Poniedziałek 4 czerwca 2018 

18:00 Kolacja
20:00 Wprowadzenie – zawiązanie wspólnoty, dzielenie się doświadczeniami

Wtorek 5 czerwca 2018 

8:00 Śniadanie
9:00 Modlitwa poranna
9:30 Blok poranny (Mieczysław Guzewicz)
12:30 Eucharystia
13:30 Obiad
14:30 Modlitwa popołudniowa
15:00 Blok popołudniowy (Jacek Pulikowski)
18:00 Kolacja
19:00 Blok wieczorny (Andrzej Lewek)
21:30 Kompleta

Środa 6 czerwca 

9:00 Modlitwa poranna
9:30 Blok poranny (Abp Grzegorz Ryś)
12:00 Eucharystia
13:00 Obiad
14:30 Modlitwa popołudniowa
15:00 Blok popołudniowy (Abp Grzegorz Ryś)
18:00 Kolacja
19:00 Blok wieczorny (Abp Grzegorz Ryś)
21:30 Kompleta

Czwartek 7 czerwca

Rozjazd do domów…

 

Zakwaterowanie: Prosimy umawiać indywidualnie z ośrodkiem w Porszewicach:

http://uroczyskoporszewice.pl/
42 211-85-00    recepcja@uroczyskoporszewice.pl

 

Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę (JPII). Przyszłość rodziny przez trwałość i dzietność małżeństw, a te zależą od relacji miłości małżeńskiej (komunii osób JPII). Brak męskiej odpowiedzialności to największe zagrożenie dla miłości małżeńskiej i rodzinnej, dla przyszłości dzieci, rodziny i świata. W tej sytuacji specjalistyczne duszpasterstwo mężczyzn i przywrócenie ich na łono Kościoła i do naturalnych funkcji ojcowskich jawi się jako pilne i ważne wyzwanie pastoralne.
Zapraszamy na spotkanie robocze na temat duszpasterstwa i formacji mężczyzn. 

Zajęcia poprowadzą osoby mające duże doświadczenie (i sukcesy) w pracy z mężczyznami.” 

Jacek Pulikowski 

 

 

„Sercem każdej wspólnoty jest Jezus. Jego żywym obrazem w małżeństwie, rodzinie, parafii jest każdy mężczyzna. Bardzo ważną częścią prawdy głoszonej do mężczyzn jest właśnie to, że wcielenie Syna Bożego, Chrystusa, osoby Boskiej o dwóch naturach,  dokonało się w ciele męskim. W Nim każdy mężczyzna otrzymał doskonały wzór i pełną odpowiedź na pytania: co to znaczy być prawdziwym mężczyzną? Na czym polega męskość? Jest On jednocześnie niewyczerpalnym źródłem mocy, niezbędnej do urzeczywistniania takiego ideału. Mężczyźni bardzo potrzebują takich treści, są na nie otwarci, chętnie ich słuchają. Warto i trzeba je głosić”.

Mieczysław Guzewicz

Partnerzy