Zaznacz stronę

Informacje praktyczne

utworzone przez | 2. 11. 2017 | Wpisy

1. Z uwagi na liczebność grupy pierwsza cześć będzie przeniesiona do Bazyliki. Tam wszyscy powinniśmy się zmieścić.
Proponuję jednak, by w miarę możliwości zabrać ze sobą jakieś turystyczne siedzisko, gdyż miejsc siedzących w Bazylice jest niewiele.

2. Dla osób, które chcą przeżyć spotkanie w większym komforcie organizujemy bezpośredni przekaz do Auli Kordeckiego. Tam będzie dostępnych trochę miejsc siedzących.

3. Organizatorów grup zapraszamy do recepcji w bramie od strony Domu Pielgrzyma celem odebrania materiałów dla swoich grup. W recepcji będą do odebrania:

  • Naklejane identyfikatory uczestnika
  • Pakiety Pielgrzyma (Niestety pakietów może nie wystarczyć)
  • Kupony obiadowe dla tych, co zamawiali bigos
  • Akredytacje dla dziennikarzy

Recepcja w bramie pracuje do godziny 10. Wtedy przeniesie się do wejścia do Auli Ojca Kordeckiego.

4. Ze względów organizacyjnych (liturgia, posiłek u Ojców Paulinów) potrzebujemy znać listę duchownych, którzy z nami będą. Prośba o zgłoszenie ich poprzez formularz
ZGŁOSZENIE OSÓB DUCHOWNYCH

5. Wydarzenie będzie transmitowane (we fragmentach) przez Radio Jasna Góra. Mogą przydać się słuchawki do telefonów, by móc podsłuchiwać w razie konieczności stania w kolejce do toalety itp.

6. W wejściu do Auli Kordeckiego będzie można nabyć zimną wodę/napój. Ciepłe napoje proponuję zabrać ze sobą w termosach. Osobom, które nie zamówiły bigosu proponuję zabranie kanapek – przerwa obiadowa będzie krótka i nie warto liczyć na jedzenie w pobliskich barach.

7. W przejściu do Auli Kordeckiego będzie można nabyć książki / prasę. Warto mieć na to jakieś fundusze.

8. Przewidujemy dobrowolną składkę na koszty organizacyjne. Kosztów jest dość dużo, więc liczymy na ofiarność. Jednak tylko wtedy, gdy Wasze serce jest w tym. „Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem” (Rz 14.2)
Dodatkowo w czasie Eucharystii zostanie zebrana kolekta na potrzeby Jasnej Góry.

Partnerzy