Zaznacz stronę

Męski Apel – 3 maja 2018

utworzone przez | 26. 04. 2018 | Wpisy

Zapraszamy do wspólnego śpiewania Apelu Jasnogórskiego 3 maja!

Tam gdzie jesteś! W domu w pracy na ulicy? A może chcesz zorganizować męski apel w swojej parafii na rynku swojego miasta? Zapraszamy i zachęcamy!

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowe rozważanie. Możecie przygotować własne. Możecie też skorzystać z radiowej transmisji Apelu z Jasnej Góry!

Takie spotkanie to także świetna okazja aby powiedzieć o naszym Oblężeniu i zaprosić mężczyzn na Jasną Górę na 23 czerwca!

Proponowany przebieg czuwania; spotkania;
(Bogurodzica)

W dniu dzisiejszym Obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Maryja odegrała w historii Polski niezwykła rolę. Warto o tym wspomnieć w roku 100 lecia odzyskania Niepodległości.

Potop Szwedzki, Śluby Jana Kazimierza, Cud nad Wisłą i wiele innych ważnych wydarzeń z kart naszej historii związane jest z osobą Maryi. Wielu naszych żołnierzy na frontach Europy i świata walczyło z różańcem w ręku. Stawali walcząc o wolność nie tylko Polaków, ale i innych narodów.

Chcemy też w dniu dzisiejszym uczcić mężczyzn i kobiety, którzy walczyli o to abyśmy żyli w wolnej Polsce. Nasze karty historii nie są łatwe, ale łączy je wola walki i wiara.

Dlatego też dzisiaj razem z Maryją chcemy w dniu jej wielkiego święta stanąć i zawierzyć się Jej. Oddajemy Ci Matko nasze żony, nasze dzieci, nasze rodziny, miejsca pracy i środowiska w których na co dzień jesteśmy. Oddajemy Ci Kościół i kapłanów, osoby konsekrowane. Ofiarujemy Ci to wszystko czym żyjemy, i co jest dla nas ważne. Zawierzamy CI siebie i prosimy prowadź i  pokazuj nam swojego Syna, prowadź nas do Niego i ucz zawierzenia jego nieskończonej miłości i miłosierdzia. A teraz oddajmy się Maryi w tym dziesiątku różańca.

Dziesiątek różańca
Apel
Błogosławieństwo.

Stając tutaj chcemy Was zaprosić do udziału w 2 Oblężeniu Jasnej Góry. W tym  szczególnym roku chcemy stanąć na Jasnej Górze i przyjrzeć się naszej męskiej wolności. Zapraszamy na Jasną Górę na Ogólnopolskie 2 Męskie Oblężenie Jasne Góry, które będzie przebiegać pod hasłem „Tu jesteśmy naprawdę wolni” Więcej informacji na ulotkach i n naszej stronie internetowej.

Ulotki

BĄDŹMY RAZEM 3 MAJA O 21:00

Partnerzy