Zaznacz stronę

Duchowa Judea – wyczekujemy tych, którzy oddalili się od Boga

utworzone przez | 7. 08. 2022 | Wpisy, Zaproszenia

I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie. Mt 21,22

Za nami pierwszy etap modlitwy w intencji Męskiego Oblężenia Jasnej Góry 2022. Opuszczamy Jerozolimę, nasz najbliższy świat i udajemy się do Judei, która w zapisie Dziejów Apostolskich jest miejscem, do którego z sąsiednich miast przybywało mnóstwo ludu, znosząc swoich bliskich chorych w nadziei na uzdrowienie które daje wcielone Słowo Boże. Nasza duchowa Judea to stan, w którym wyczekujemy i wypraszamy mocy Bożego namaszczenia dla tych, którzy się od Boga oddalili, dla tych którzy zatrzymali się na drodze pogłębiania wiary. Polecajmy w naszych modlitwach imiennie tych mężczyzn, którzy potrzebują ożywienia wiary. Przed nami dwa tygodnie modlitwy wstawienniczej, którą zakończymy 21.08.2022r.

Drugi etap drogi pokonamy rozważając codziennie dziesiątkę różańca – Tajemnica radosna – odnalezienie Pana Jezusa w świątyni.

Pomocą niech będzie rozważanie autorstwa Jana Góry OP.

ODNALEZIENIE PANA JEZUSA W ŚWIĄTYNI
Przez całe życie szukamy Jezusa, szukamy Go, nawet o tym nie wiedząc. Szukamy Go, bo szukamy tej Wielkiej Miłości, której głód i potrzeba wpisane są w nasze serca. Niespokojne jest nasze serce, jeśli nie zazna Miłości. Ona jest pokarmem i oddechem ludzkiego serca. Bóg jest miłością. Musimy Go poszukiwać i znajdować.
Módlmy się, aby przez mądrość i prostotę serca każdy człowiek znalazł w swoim życiu miłość i spotkał Jezusa.

Pamiętajcie o stawaniu na Apelu Jasnogórskim oraz eucharystycznym powierzeniu tegorocznego Oblężenia. Niech moc Ducha Świętego prowadzi Was w codziennej modlitwie.

 

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o modlitwie. Zostaw swoje imię i maila.

Partnerzy