Zaznacz stronę

Kajaki 2021

utworzone przez | 24. 07. 2021 | Wpisy

Czas wakacji to dobra okazja, by oderwać się od codzienności. Grupa Mężczyzn św. Józefa z Libiąża już po raz 6 zorganizowała spływ kajakowy dla ojców i synów. Połączone siły z Libiąża, Chrzanowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Bielska – Białej (w sumie 36 osób) pokonywały szlak im. ks. Karola Wojtyły rzeką Drawą. Ksiądz, a później biskup i kardynał Karol Wojtyła pokonywał ten szlak trzykrotnie.

Była to dla nas okazja do tego, by cieszyć się pięknem przyrody, poznawać nowe zakątki naszego kraju ale przede wszystkim, by umacniać nasze relacje. Tata z synem (najmłodszy miał zaledwie 7 lat) musieli dobrze współpracować, by pokonać liczne przeszkody na rzece ale także, by rozbić namiot, zatroszczyć się o posiłek. Wspólnie spędzony czas na codziennej Eucharystii czy przy wieczornym ognisku był też czas dzielenia się swoim życiem z braćmi.

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała to zgodnie stwierdziliśmy, że był to kolejny, najlepiej spędzony fragment wakacji. Sami młodzi podkreślali, że warto było czekać cały rok na kajaki. Dziś znowu zaczynamy kolejny rok oczekiwania.

Partnerzy